Maďarská Steelvent Salgó Rally dodatočne zaradená do slovenského rally šampionátu

Po dlhých deviatich mesiacov prestávky sa opäť rozbieha rally sezóna. Komplikácie s Covid 19 spôsobili, že táto „zimná“ pauza bola o niečo dlhšia ako sme plánovali, ale všetci veríme, že zvyšok sezóny už neovplyvní. Aj preto bola do kalendára Majstrovstiev Slovenska dodatočne zaradená maďarská STEELVENT SALGÓ Rally 2020, ktorá sa bude konať už o tri týždne.

logo

Dôležité fakty o STEELENT SALGÓ Rally 2020 pre jej účastníkov

STEELVENT SALGÓ RALLY 2020 bola do seriálov rally SAMŠ zaradená dodatočne a dosť na poslednú chvíľu, aby sa zabezpečil dostatok podujatí na zabezpečenie vyhlásenia titulov „majstrov“.

V Salgótarjáne majú možnosť sa predstaviť účastníci seriálu MSR, MSR HA i SRP.

Bonusom je zaradenie rally aj do seriálu FIA CEZ a teda na každej tohoročnej rally je možnosť získať body aj v tejto klasifikácii.

Pozrime sa na dôležité detaily súťaže.

Zvláštne ustanovenia na Steelvent Salgó Rally boli zverejnené

Prvou súťažou v kalendári Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel a Slovenského rally pohára bude v sezóne 2020 maďarská Steelvent Salgó Rally.

Slovenský spoluorganizátor Auto klub Košice preložil hlavný dokument - Zvláštne ustanovenia a rozšíril ho o slovenské seriály. Zároveň bolo spustené prihlasovanie na súťaž.

logo

STEELVENT SALGÓ Rally 2020

Na základe rozhodnutia Výkonného výboru SAMŠ bola do upraveného kalendára rally pre sezónu 2020 dodatočne zaradená súťaž STEELVENT SALGÓ Rally 2020. Organizátorom podujatia je spoločnosť Kelet - Autósport Kft. z Miskolca, slovenskú účasť bude zabezpečovať Auto klub Košice.

Rally sa uskutoční na severe Maďarska v tesnej blízkosti slovenských hraníc v meste Salgótárján a jeho okolí v dňoch 17. - 19. júla 2020. Súťažným dňom bude nedeľa. 

 

V Slovenskom rally pohári na Eger Rallye 2016 sa tešili Prešovčania

Rovnako ako Majstrovstvá Slovenska v rally, tak aj Slovenský rally pohár odštartoval svoju sezónu na náročnej maďarskej Eger Rallye. Posádky SRP po prvýkrát absolvovali rovnakú dĺžku trate, resp. jednej etapy, ako posádky hlavných šampionátov. Bez väčších problémov ju v najrýchlejšom čase zvládli Prešovčania Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo.

Všetko najlepšie Emil!

Počas 2. etapy Eger Rallye 2016 oslávil svoje okrúhle 50. narodeniny jeden z najznámejších spolujazdcov slovenskej rally, Emil Horniaček. Napriek tomu, že Peťo Gavlák sa mu snažil dať darček vo forme krásneho výsledku, dvojica musela z pretekov predčasne odstúpiť kvôli technickej poruche.

Organizátori pripravili pre Emila krásny spomienkový predmet, na ktorý sa podpísali všetci účastníci Majstrovstiev Slovenska na Eger Rallye i celý maďarský tím organizátorov. Keďže sa ho na cieľovej rampe nedočkali, zagratulovali mu aspoň v priestore riaditeľstva.

Eger Rallye pokračuje druhou etapou priebežne bez veľkých zmien

Do druhej etapy 11.Eger Rallye odštartovalo dnes ráno z uzavretého parkoviska spolu 164 súťažných posádok, z ktorých 81 tvorilo slovenský a maďarský šampionát, 22 maďarský historický šampionát, 55 maďarskú Rallye2 a 6 Slovenský rally pohár. Po prvej sekcii dnešnej etapy si prvé miesto v absolútnom poradí naďalej držia Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom.

Aktuálne info z trate - 2.etapa

Eger rallye 2016 - Majstrovstvá Slovenska v rally


RS11 Szarvasko-Egerbocs 1 (6,80 km)

Pred RS11 odstúpili: Csente - Těšinský, čerpadlo

Štartovali: 33

V cieli: 33

Víťazi RS11: Heczig - Bacigál, Škoda Fabia R5

SRP: štartovali 6, odstúpili: Polovka - Pavlík, zdravotné problémy, 1.miesto Pavlinský - Plichta, Citroen C2

 

RS12 Bátor-Terpes 1 (16,20 km)

Štartovali: 33

Eger Rallye 2016 - Rozhovory pred štartom

Tesne pred štartom Rallye Eger sme vyspovedali väčšinu posádok štartujúcich v Majstrovstvách Slovenska. Ako sa tešia na súťaž?

Vrábel – Cítim sa super. Je to dlhá a náročná súťaž. Honda pekne funguje, skúšali sme ju už na Slovakiaringu, ale to je skôr okruh ako rally. Takže zvykám si na auto a uvidíme.

Urbančík – Auto (Peugeot 208 R2) je super, učíme sa pohýnať a zisťujeme, ktorý pedál je na čo. Prekvapilo nás, že smerovky ovláda spolujazdec. Chceme dôjsť poslední, ale do cieľa.

Maďarská Eger Rallye odštartovala

Prvá súťaž tohtoročnej sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally odštartovala už vo štvrtok predaním itinerárov a dnes pokračovala administratívnym a technickým preberaním a tiež rozpravou jazdcov. Na slávnostný štart sa už dnes večer postaví 38 zo 44 prihlásených súťažných posádok, ktoré budú bojovať o body do Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska.

Na súťaži neodštartuje šesť posádok MSR, ktoré sa ospravedlnili:

Stránky