Dôležité zmeny v časovom harmonograme Steelvent Salgó Rally

Pár dní pred štartom Steelvent Salgó Rally vydal maďarský organizátor dvoje Vykonávacích nariadení a Oznámenie riaditeľa súťaže, ktoré obsahujú dôležité zmeny v časovom harmonograme kvôli krátkemu času na obhliadku trate. Upozorňujeme na tieto zmeny i ďalšie dôležité fakty pre slovenských účastníkov. Taktiež bolo pridané druhé servisné parkovisko.

Majstrovstvá Slovenska v rally:

logo

Upozornenie pre súťažiacich Steelvent Salgó Rally

MNASZ (podobne ako je u nás)  zaviedlo penalizáciu pri prejazde retardérov. Upozorňujeme preto jazdcov na nasledovné:
1) Vzdialenosť medzi radmi pneumatík je 10 m !
2) Posunutie stojky z vyznačeného miesta alebo jej odrazenie alebo rozbitie retardéra - časový trest 10 s za každý retardér a za každý prípad.
3) vynechanie retardéra: a) 1. porušenie 30 s, b) 2. porušenie 40 s, c) 3. porušenie diskvalifikácia.

Na podanie prihlášky na Steelvent Salgó Rally zostávajú už len dva dni

Všetkých nás začiatkom roka zasiahol vírus, ktorý nikto nepredvídal ani neočakával. Z jedného dňa na druhý sme boli nútení vyhýbať sa kontaktu s inými ľuďmi, čím sme chránili seba i svoje okolie. Zrušené boli mnohé podujatia, výlety, koncerty, v podstate všetky hromadné akcie. Pár týždňov, dokonca i mesiacov, sme netušili, ako sa situácia vyvinie a v podstate ešte ani teraz nevieme, čo nás ešte zastihne.

Maďarská Steelvent Salgó Rally dodatočne zaradená do slovenského rally šampionátu

Po dlhých deviatich mesiacov prestávky sa opäť rozbieha rally sezóna. Komplikácie s Covid 19 spôsobili, že táto „zimná“ pauza bola o niečo dlhšia ako sme plánovali, ale všetci veríme, že zvyšok sezóny už neovplyvní. Aj preto bola do kalendára Majstrovstiev Slovenska dodatočne zaradená maďarská STEELVENT SALGÓ Rally 2020, ktorá sa bude konať už o tri týždne.

logo

Dôležité fakty o STEELENT SALGÓ Rally 2020 pre jej účastníkov

STEELVENT SALGÓ RALLY 2020 bola do seriálov rally SAMŠ zaradená dodatočne a dosť na poslednú chvíľu, aby sa zabezpečil dostatok podujatí na zabezpečenie vyhlásenia titulov „majstrov“.

V Salgótarjáne majú možnosť sa predstaviť účastníci seriálu MSR, MSR HA i SRP.

Bonusom je zaradenie rally aj do seriálu FIA CEZ a teda na každej tohoročnej rally je možnosť získať body aj v tejto klasifikácii.

Pozrime sa na dôležité detaily súťaže.

Zvláštne ustanovenia na Steelvent Salgó Rally boli zverejnené

Prvou súťažou v kalendári Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel a Slovenského rally pohára bude v sezóne 2020 maďarská Steelvent Salgó Rally.

Slovenský spoluorganizátor Auto klub Košice preložil hlavný dokument - Zvláštne ustanovenia a rozšíril ho o slovenské seriály. Zároveň bolo spustené prihlasovanie na súťaž.

logo

STEELVENT SALGÓ Rally 2020

Na základe rozhodnutia Výkonného výboru SAMŠ bola do upraveného kalendára rally pre sezónu 2020 dodatočne zaradená súťaž STEELVENT SALGÓ Rally 2020. Organizátorom podujatia je spoločnosť Kelet - Autósport Kft. z Miskolca, slovenskú účasť bude zabezpečovať Auto klub Košice.

Rally sa uskutoční na severe Maďarska v tesnej blízkosti slovenských hraníc v meste Salgótárján a jeho okolí v dňoch 17. - 19. júla 2020. Súťažným dňom bude nedeľa. 

 

V Slovenskom rally pohári na Eger Rallye 2016 sa tešili Prešovčania

Rovnako ako Majstrovstvá Slovenska v rally, tak aj Slovenský rally pohár odštartoval svoju sezónu na náročnej maďarskej Eger Rallye. Posádky SRP po prvýkrát absolvovali rovnakú dĺžku trate, resp. jednej etapy, ako posádky hlavných šampionátov. Bez väčších problémov ju v najrýchlejšom čase zvládli Prešovčania Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo.

Všetko najlepšie Emil!

Počas 2. etapy Eger Rallye 2016 oslávil svoje okrúhle 50. narodeniny jeden z najznámejších spolujazdcov slovenskej rally, Emil Horniaček. Napriek tomu, že Peťo Gavlák sa mu snažil dať darček vo forme krásneho výsledku, dvojica musela z pretekov predčasne odstúpiť kvôli technickej poruche.

Organizátori pripravili pre Emila krásny spomienkový predmet, na ktorý sa podpísali všetci účastníci Majstrovstiev Slovenska na Eger Rallye i celý maďarský tím organizátorov. Keďže sa ho na cieľovej rampe nedočkali, zagratulovali mu aspoň v priestore riaditeľstva.

Aktuálne info z trate - 2.etapa

Eger rallye 2016 - Majstrovstvá Slovenska v rally


RS11 Szarvasko-Egerbocs 1 (6,80 km)

Pred RS11 odstúpili: Csente - Těšinský, čerpadlo

Štartovali: 33

V cieli: 33

Víťazi RS11: Heczig - Bacigál, Škoda Fabia R5

SRP: štartovali 6, odstúpili: Polovka - Pavlík, zdravotné problémy, 1.miesto Pavlinský - Plichta, Citroen C2

 

RS12 Bátor-Terpes 1 (16,20 km)

Štartovali: 33

Pages