Maďarská Steelvent Salgó Rally dodatočne zaradená do slovenského rally šampionátu

Po dlhých deviatich mesiacov prestávky sa opäť rozbieha rally sezóna. Komplikácie s Covid 19 spôsobili, že táto „zimná“ pauza bola o niečo dlhšia ako sme plánovali, ale všetci veríme, že zvyšok sezóny už neovplyvní. Aj preto bola do kalendára Majstrovstiev Slovenska dodatočne zaradená maďarská STEELVENT SALGÓ Rally 2020, ktorá sa bude konať už o tri týždne.

Organizátorom súťaže je Kelet – Autósport KFt. a slovenským spoluorganizátorom Auto klub Košice. Dohoda medzi maďarskou a slovenskou stranou o zaradení Steelvent Salgó Rally do Majstrovstiev Slovenska vznikla len pred týždňom, ale aj napriek tomu už vieme všetky dôležité informácie aj pre slovenských súťažiacich. Tie najdôležitejšie z nich sú zverejnené v Zvláštnych ustanoveniach.

Celková dĺžka trate maďarskej súťaže je 328,30 kilometrov. Jej súčasťou je 9 rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať v jeden súťažný deň a to v nedeľu 19. júla 2020. Skrátenú trať o dĺžke 181,50 kilometrov so šiestimi rýchlostnými skúškami absolvujú posádky maďarskej Rally2 a trať o dĺžke 100,50 kilometrov s tromi rýchlostnými skúškami absolvujú posádky Slovenského rally pohára. Administratívne a technické preberanie pred rally sa uskutočnia v piatok od 12:30 hod. do 20:30 hod. a v sobotu od 8:30 hod. do 13:30 hod. (SRP) a to podľa presne stanoveného harmonogramu. Po technickom preberaní sú posádky povinné svoje súťažné vozidlá zaviezť do uzavretého parkoviska, odkiaľ ich vyberú v sobotu večer na slávnostný štart. Odtiaľ ich vrátia naspäť do UP a vyberú až v nedeľu ráno pred svojím štartom. Pripomíname ešte rozpravu jazdcov povinnú pre posádky Majstrovstiev Slovenska v rally a Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel a to v piatok o 20:30 hod.

Čo sa týka súťažnej trate, tak tá je rozdelená do troch sekcií po tri rýchlostné skúšky. Najkratšou z nich na rozohriatie je RS 1, 4, 7 Salgótarján – Kazár s dĺžkou 4,64 kilometrov. Po nej nasleduje najdlhšia RS 2, 5, 8 Bátonyterenye – Mátraalmas dlhá 26,24 km a treťou RS 3, 6, 9 je Mátraszentímre – Mátrakeresztes dlhá 9,55 km. Prvé súťažné auto na trati RS uvidíme v nedeľu ráno o 7:38 hod. Posádky maďarskej Rally2 sa k súťažnému poľu pripoja v druhej sekcii a posádky Slovenského rally pohára v tretej sekcii.

Na maďarských súťažiach platia rôzne predpisy, ktoré sa týkajú predštartového uzavretého parkoviska, vstupu do servisného parkoviska či identifikačných kariet posádok. Preto odporúčame dôkladne si preštudovať Zvláštne ustanovenia aj s pripojenými prílohami a riadiť sa nimi pred súťažou i počas nej.

Prihlasovanie na rally je spustené na webe sams-asn.sk a to do 10. júla. Kto by mal záujem o úhradu nižšieho, resp. redukovaného vkladu, musí sa prihlásiť a uhradiť znížený štartovný poplatok do 7.júla 2020. Ešte pripomíname, že Zvláštne ustanovenia v slovenskej verzii a ďalšie informácie o súťaži sú zverejnené na webstránke hu.rallye.sk.

Zdenka Frývaldská Auto klub Košice