V Slovenskom rally pohári na Eger Rallye 2016 sa tešili Prešovčania

Rovnako ako Majstrovstvá Slovenska v rally, tak aj Slovenský rally pohár odštartoval svoju sezónu na náročnej maďarskej Eger Rallye. Posádky SRP po prvýkrát absolvovali rovnakú dĺžku trate, resp. jednej etapy, ako posádky hlavných šampionátov. Bez väčších problémov ju v najrýchlejšom čase zvládli Prešovčania Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo.

Na 11. Eger Rallye, ktorá sa uskutočnila 1.-3.apríla 2016, sa zišlo necelých 200 posádok, medzi ktorými nechýbalo ani šesť dvojíc Slovenského rally pohára. Organizátori pre nich pripravili na nedeľu šesť rýchlostných skúšok o dĺžke 60 km. Napriek tomu, že jednu rýchlostnú skúšku museli kvôli haváriám v Rallye2 absolvovať voľným prejazdom, mali naozaj čo robiť. Veď po prvýkrát sa stalo, že tieto dvojice dostali možnosť absolvovať celú dĺžku etapy, rovnako, ako majstrovské posádky.

Od úvodu sa najlepšie darilo Vilovi Pavlinskému s Radom Plichtom na Citroene C2. V štvrtej rýchlostnej skúške ich však postretli technické problémy a zo súťaže museli nečakane odstúpiť. Prvú priečku tak prenechali svojim známym, dvojici Igor Plichta – Michal Svat, ktorá si ju udržala až do cieľa súťaže. „Keďže to boli moje prvé preteky SRP, po prechode z amatérskych súťaží, zdali sa mi dosť rýchle. Organizačne sa mi to páčilo, len škoda jednej zrušenej rýchlostnej skúšky. Je mi ľúto Vila, viac by som si cenil druhé miesto za ním ako takto získané prvé miesto. Ale teším sa, nemali sme žiadny technický problém, nemuseli sme nič riešiť. Takže už sa nemôžem dočkať domácej Rally Prešov“, zhrnul jazdec víťaznej posádky rally pohára.

Druhé miesto obsadili Marek Králik s Milanom Králikom na Škode Felicia. Tretia priečka patrila Matejovi Krišandovi s Petrom Krišandom a štvrté miesto Štefanovi Kubackovi s Janou Kubackovou. Zvyšné dve posádky z pretekov odstúpili.

Výsledky Eger Rallye – Slovenský rally pohár

1. Igor Plichta – Michal Svat, Citroen Saxo
2. Marek Králik – Milan Králik, Škoda Felicia
3. Matej Krišanda – Peter Krišanda, Seat Ibiza
4. Štefan Kubacka – Jana Kubacková, Honda Civic CRX

Zdenka Tamášová