Na podanie prihlášky na Steelvent Salgó Rally zostávajú už len dva dni

Všetkých nás začiatkom roka zasiahol vírus, ktorý nikto nepredvídal ani neočakával. Z jedného dňa na druhý sme boli nútení vyhýbať sa kontaktu s inými ľuďmi, čím sme chránili seba i svoje okolie. Zrušené boli mnohé podujatia, výlety, koncerty, v podstate všetky hromadné akcie. Pár týždňov, dokonca i mesiacov, sme netušili, ako sa situácia vyvinie a v podstate ešte ani teraz nevieme, čo nás ešte zastihne.

Rally komisia sa aj napriek tejto nemilej situácii spojila a dala dokopy návrh upraveného kalendára pre rally sezónu 2020, ktorý počíta so štyrmi súťažami. Dve rally sa podarilo zaradiť do slovenského šampionátu po komunikácii so zahraničnými organizátormi a dve súťaže by sa mali konať na Slovensku.

Prvou rally bude už budúci víkend 17.-19. júla 2020 maďarská Steelvent Salgó Rally. Po dlhých úvahách a komunikáciou medzi hlavným organizátorom a slovenským spoluorganizátorom došlo k dohode, že aj slovenskí účastníci absolvujú celú dĺžku trate, ktorá je mimochodom veľmi kompatibilná. Rýchlostné skúšky tvoria 37% celej trate, presnejšie 121 súťažných kilometrov a všetky sa uskutočnia v jedeň deň - v nedeľu.

Hlavný organizátor v tejto chvíľi rieši posledné detaily a čaká na uzávierku prihlášok, ktorá je kvôli neskorému ohláseniu súťaže stanovená až na piatok 10. júla. Po tomto termíne budú zverejnené zoznam prihlásených so štartovnými číslami a tiež mapy súťažných tratí, ktoré všetci túžobne očakávame.

Slovenský zoznam prihlásených obsahuje 24 posádok, z toho je 16 prihlásených do slovenského šampionátu a 8 do Slovenského rally pohára. Veľmi nás teší, že aj napriek nepríjemnej situácii je naďalej nemalý záujem o motoristický šport, avšak veríme, že do nedele sa tento zoznam ešte rozšíri o ďalšie mená, ktoré mu rozhodne pridajú na atraktivite.

Priebežný zoznam prihlásených do MSR a SRP (kliknite na obrázok):

 

Auto klub Košice

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon zp_salgo.jpg73.24 KB