Eger Rallye pokračuje druhou etapou priebežne bez veľkých zmien

Do druhej etapy 11.Eger Rallye odštartovalo dnes ráno z uzavretého parkoviska spolu 164 súťažných posádok, z ktorých 81 tvorilo slovenský a maďarský šampionát, 22 maďarský historický šampionát, 55 maďarskú Rallye2 a 6 Slovenský rally pohár. Po prvej sekcii dnešnej etapy si prvé miesto v absolútnom poradí naďalej držia Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom.

Maďarská Eger Rallye 2016 dnes pokračuje svojou druhou etapou so šiestimi rýchlostnými skúškami, ktorá pre slovenské posádky prinesie ďalšie body do absolútneho hodnotenia šampionátu. Z prvej etapy vypadlo 9 dvojíc, z ktorých 5 požiadalo o reštart v druhej etape. Hneď po výjazde z ranného uzavretého parkoviska sa však so súťažou rozlúčili Mário Csente s Petrom Těšinským, ktorých potrápilo čerpadlo. Zdravotné problémy postretli spolujazdca z posádky Tomáš Polovka – Ján Pavlík. Ani jedna z týchto dvoch dvojíc sa teda nestihla pozrieť na trať. V RS13 odstúpili kvôli poruche prevodovky aj Peter Gavlák s Emilom Horniačkom a v súťaži tak zatiaľ pokračuje 33 vozidiel MSR.

Víťazstvá v prvých troch rýchlostných skúškach si prerozdelili Herczig s Bacigálom a Grzyb s Hundlom v pomere 2:1. Čo sa týka celkového poradia, vo vedení zostali Poliaci a to 4,4 sekundy pred Herczigom a 7 sekúnd pred Valouškom s Havelkovou. V rámci slovenského šampionátu je prvá priečka rovnaká, druhé miesto patrí bratom Melichárkovcom a tretie miesto Valouškovi. Prvú sekciu majú za sebou aj posádky Slovenského rally pohára, z ktorých si vedúcu pozíciu zatiaľ držia Viliam Pavlinský s Radovanom Plichtom na Citroene C2.

Celkové poradie po RS13:

1. Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Norbert Heczig – Igor Bacigál, Škoda Fabia R5
3. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
4. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
5. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5

Poradie MSR2 po RS13:

1. Grzegorz Grzyb . Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
3. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
4. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5
5. Tomáš Ondrej – Adam Gomori, Škoda Fabia WRC

Poradie SRP po RS3 (RS13):

1. Viliam Pavlinský – Radovan Plichta, Citroen C2
2. Igor Plichta – Michal Svat, Citroen Saxo
3. Marek Králik – Michal Králik, Škoda Felicia
4. Matej Krišanda – Peter Krišanda, Seat Ibiza
5. Štefan Kubacka – Jana Kubacková, Honda Civic CRX

Zdenka Tamášová