Pred uzávierkou prihlášok na Eger Rallye 2016

Jedenásty ročník Eger Rallye sa uskutoční už o tri týždne. Zoznam prihlásených sa napĺňa známymi menami, vďaka čomu sa pomaly potvrdzujú, ale i vyvracajú chýry o zmenách techniky v jednotlivých tímoch pre nadchádzajúcu sezónu. 

Prvou súťažou Majstrovstiev Slovenska v rally bude obľúbená maďarská Eger Rallye, ktorá príde na rad už 1.-3. apríla 2016. Súťažné posádky majú počas dvoch etáp absolvovať trať dlhú celkovo 461,35 km, z ktorých 145 km tvoria rýchlostné skúšky na siedmich rôznych tratiach. Aktuálny zoznam prihlásených do MSR v rally obsahuje 27 dvojíc. 

Ako prvé sa na súťaž prihlásili posádky KL Racing Teamu, Tomáš Kukučka s Radom Moznerom na ich novinke Škoda Fabia R5 a Pavol Cireň s Marekom Podobníkom na Honde Civic Type R. Dvojice Jaromír Tomaštík s Róbertom Baranom a Igor Drotár s Róbertom Mullerom sú zatiaľ ako jediné prihlásené na vozidlách špecifikácie WRC, prvá z nich na Subaru Impreza WRC a druhá na Škode Fabia WRC. Ak sa vrátime ku špecifikácii R5, s tými sa akosi roztrhlo vrece. Tieto automobily aktuálne dominujú vo viacerých regionálnych i národných majstrovstvách a pre túto sezónu si ich zaobstarali aj tímy, ktoré chcú bojovať o titul majstra na Slovensku. Okrem Kukučku k nim patria aj Vlastimil Majerčák s Michaelou Vejačkovou (Ford Fiesta R5), Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou (Škoda Fabia R5) či József Trencsényi s Gáborom Verbom (Ford Fiesta R5). V zozname nechýbajú ani úradujúci majstri v triede 6 – Tomáš Fusko s Jakubom Slovákom na Peugeote 208 R2 a majstri v triede 8 – Poliaci Slawomir Kurdys s Michalom Kasinom na Honde Civic Type R. Príjemnou správou je aj prestup dvojice Kamil Švec – Erik Švec zo Slovenského rally pohára do Majstrovstiev Slovenska. Po ročnej prestávke by sa mal na trať vrátiť aj Mário Csente, ktorého bude na jeho Subaru Impreza WRX Sti navigovať Petr Těšinský. Medzi prihlásenými posádkami zatiaľ nefigurujú úradujúci majstri SR, Jaroslav Melichárek s Erikom Melichárkom, no ani vicemajstri, Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom. 

Uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je stanovená práve na dnes, 13. marca a celková uzávierka prihlášok na 16. marca. Všetky potrebné dokumenty nájdete na oficiálnej stránke slovenského spoluorganizátora, hu.rallye.sk.

Zdenka Tamášová
AK Košice