Kalendár Majstrovstiev Slovenska v rally 2016 otvorí maďarská Eger rallye

 Kalendár Majstrovstiev Slovenska v rally 2016 otvorí rovnako, ako v tej predchádzajúcej sezóne, maďarská Eger rallye. Jej 11. ročník sa uskutoční už 1.- 3. apríla na tradičných tratiach v okolí mesta Eger. Na súťažné posádky bude čakať až 16 rýchlostných skúšok.

Laroco Motorsport Egyesület spoločne so svojím slovenským spoluorganizátorom Auto Klubom Košice, pripravili na prvý aprílový víkend obľúbenú dvojetapovú Eger rallye 2016. Súťaž otvorí tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v rally, Majstrovstvá Maďarska v rally, maďarskú rally challenge, historické šampionáty oboch krajín, Slovenský rally pohár, maďarskú Rallye2, no aj FIA Zónu strednej Európy v rally a bude zároveň druhým pretekom FIA Zóny strednej Európy v rally historických automobilov.

Riaditeľstvo súťaže sa v tomto roku vráti do Hotela Eger & Park na Szálloda ulici. Práve tu absolvujú súťažné posádky aj piatkové (CEZ, ORB, MSR, HIST, MSRH, ORC), resp. sobotňajšie (R2, SRP) administratívne preberanie. Priestor technického preberania sa oproti minuloročnej sezóne nezmenil, tým ostala Automobil Eger kft na Faiskola ulici a nezmenené ostalo aj umiestnenie servisného parkoviska na trhovisku na Kisasszony ulici. Novinkou je umiestnenie vozidiel do uzavretého parkoviska po technickom preberaní na námestí Töviskes tér, odkiaľ vyjdú autá až na večerný slávnostný štart.

Celková dĺžka trate je 454,4 km, z čoho 144,5 km tvorí 16 rýchlostných skúšok. Prvým súťažným dňom je sobota, do ktorej posádky odštartujú o 8:30 hod. a prvé z nich budeme v uzavretom parkovisku očakávať o 18:57 hod. V nedeľu sa posádky vydajú na trať rovnako o 8:30 hod. a do cieľa začnú prichádzať v poobedňajších hodinách. Vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie cien je naplánované na 14:33 hod. a to na námestí Eszterházy tér. Posádky Slovenského rally pohára a Rallye2 majú absolvovať celkovú trať o dĺžke 159,4 km, z ktorých 60 km tvorí 6 rýchlostných skúšok. Súťažným dňom je pre nich nedeľa, do ktorej odštartujú už o 7:00 hod. a na cieľovej rampe sa predstavia tesne pred posádkami hlavných šampionátov, o 13:11 hod.

Všetky dôležité informácie sú zverejnené v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré sa nachádzajú na oficiálnej stránke slovenského spoluorganizátora hu.rallye.sk. Na stránke www.prihlaska-sams.sk je spustené aj prihlasovanie na súťaž. Uzávierka prihlášok je stanovená na 16.marca.

 

 Zdenka Tamášová