Hlasy jazdcov pred druhou etapou

Súťažné posádky ráno odštartovali do druhej etapy Eger Rally. Ako sú spokojné vedúce slovenské posádky so včerajšími výsledkami?

Jaroslav Melichárek: "Včera sme dostali penalizáciu a museli sme ju dobiehať na rozbitom úseku. Podarilo sa nám vytvoriť pekný náskok, ktorý sme udržali až do cieľa. Zatiaľ nám všetko funguje. Je však nový deň, nové rýchlostné skúšky, bude to tesné. "

Jozef Béreš jun.: "Prvú rýchlostnú skúšku sme išli opatrne, lebo sme nevedeli, čo máme očakávať od pneumatík. RS 2 a RS 3 nám veľmi nesadli, mali sme problém udržať auto na ceste. Na druhé kolo sme obuli iné pneumatiky, bolo to lepšie, ale aj tak sme nestíhali na najrýchlejších. Myslím, že sme spravili všetko, čo bolo v našich silách. Večer sme zmenili nastavenie auta a radi by sme zatiahli, uvidíme ako to bude fungovať."

Tomáš Kukučka: "Boli sme z našich výsledkov veľmi prekvapení. Auto mimoriadne dobre funguje, sme naozaj spokojní. Neobišli nás dva defekty na ľavej strane, ktoré sme vymenili, ale nestihli sme už vymeniť pneu krížom, takže na ľavej strane to fungovalo inak ako na pravej. Inak všetko v poriadku, dúfam, že sa ešte posunieme nahor."

Tomáš Ondrej: "Išlo sa vynikajúco. Ako som si myslel, že RS 2 a RS 3 nepôjdu, tak vyšli najlepšie. Je to dobré, auto funguje skvele, aj spolujazdec. Neradi by sme na aute spôsobili nejaké ujmy, dúfam, že dôjdeme až do cieľa. Pravdepodobne ale nebudeme stíhať na Maďarov."

Igor Drotár: "Veľmi dobré, sme spokojní. Lesné RS boli rozbité a nechceli sme veľmi riskovať, tak sme ich radšej vypustili. Z normálnych RS máme dobrý pocit a tešíme sa na dnešný deň. Auto je super, ale my zatiaľ nie."

Tibor Cserhalmi: "Veľká spokojnosť. RS 1 bola taká typická, až slovenská, RS 2 a RS 3 dosť rozbité, veľa vyhádzaného bordelu, dosť náročné. RS 4 taká normálna. Auto funguje bez problémov, dnes zopakujeme včerajší výsledok, aby sme došli až na rampu."

Tomáš Fusko: "Mám z toho dobré pocity, prešli sme dvomi ťažkými RS, ale zvládli sme ich. Páči sa nám to. Budeme sa snažiť udržať 1. miesto."

Pavol Kušnier (spol.od Nagy): "Je to dobré. Ráno sme si chvíľu zvykali na auto, na nové nastavenia a v priebehu dňa sme skúšali aj rôzne pneu. Nechceli sme veľmi riskovať, snažili sme si udržať našu konkurenciu na dostrel. Sme spokojní, tešíme sa na zajtra, radi by sme zabojovali."