Grzyb s Hundlom víťazmi prvej etapy Eger Rallye 2016

Prvá súťaž Majstrovstiev Slovenska má za sebou svoju prvú etapu! Po dlhom a mimoriadne náročnom súboji sa jej víťazom stali Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta R5.

V maďarskom meste Eger odštartovala v týchto dňoch maďarská i slovenská rally sezóna a to na 11. ročníku obľúbenej Eger Rallye. Na trať prvej etapy a jej desiatich rýchlostných skúšok o dĺžke 84,5 kilometrov sa vydalo spolu 128 posádok, z ktorých do cieľa dorazilo 95. Hneď od rána mohli diváci popri trati, ale i tí pri online výsledkoch, sledovať napínavé súboje o desatinky sekúnd. Víťazstvá v rýchlostných skúškach si podelilo až päť posádok. Najviac prvých miest, presnejšie tri vyhraté skúšky, si na svoj účet pripísala domáca dvojica Norbert Herczig – Igor Bacigál na svojej Škode Fabia R5. Ani to im však nestačilo na zisk absolútneho prvenstva. To si pre seba vyjazdili slovenskí majstri v rally z roku 2014, Poliaci Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom. Posádka to vôbec nemala jednoduché, pretože pred poslednou skúškou mala náskok na Pavla Valouška s Veronikou Havelkovou len 1,4 sekundy! Česká posádka napokon zostala druhá, tesne pred Herczigom s Bacigálom. Grzyb ku svojmu úspechu z prvej etapy povedal: „Som veľmi rád tomuto výsledku, je to prvá rally po mojej krátkej rekonvalescencii. Dnes sa cítim tak „stredne dobre“, ale ide noc, prespím sa a zajtra pokračuje druhá etapa a my bojujeme ďalej. Išli sme veľmi rýchlo, pretože tak išli všetci jazdci. Nielen Norbi Heczig, od ktorého sme to najviac čakali, ale aj Valoušek či Hadik. Takže to tempo bolo zaujímavé a myslím, že to bavilo všetkých, aj divákov, aj sponzorov, aj nás jazdcov. Táto sezóna bude naozaj zaujímavá“.

Súťažné posádky dnes potrápili technické problémy, defekty či havárie. Z dvojíc zaradených do Majstrovstiev Slovenska nevidelo dnešný „cieľ“ vo forme uzavretého parkoviska deväť posádok a o reštart v druhej etape požiadalo päť z nich. V nedeľu pribudne ku hlavnému štartovnému poľu ďalších 55 posádok maďarskej Rallye2 a šesť posádok Slovenského rally pohára. Na druhú etapu je pripravených šesť rýchlostných skúšok o dĺžke 60 km. Prvá z nich štartuje ráno o 8:04 hod.

Neoficiálne celkové výsledky – 1.etapa:

1. Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
3. Norbert Heczig – Igor Bacigál, Škoda Fabia R5
4. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5
5. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC

Neoficiálne výsledky MSR – 1.etapa:

1. Grzegorz Grzyb . Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
3. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5
4. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
5. Tomáš Ondrej – Adam Gomori, Škoda Fabia WRC

Zdenka Tamášová

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon dsc_3842.jpg370.72 KB