V Slovenskom rally pohári na Eger Rallye 2016 sa tešili Prešovčania

Rovnako ako Majstrovstvá Slovenska v rally, tak aj Slovenský rally pohár odštartoval svoju sezónu na náročnej maďarskej Eger Rallye. Posádky SRP po prvýkrát absolvovali rovnakú dĺžku trate, resp. jednej etapy, ako posádky hlavných šampionátov. Bez väčších problémov ju v najrýchlejšom čase zvládli Prešovčania Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo.

Všetko najlepšie Emil!

Počas 2. etapy Eger Rallye 2016 oslávil svoje okrúhle 50. narodeniny jeden z najznámejších spolujazdcov slovenskej rally, Emil Horniaček. Napriek tomu, že Peťo Gavlák sa mu snažil dať darček vo forme krásneho výsledku, dvojica musela z pretekov predčasne odstúpiť kvôli technickej poruche.

Organizátori pripravili pre Emila krásny spomienkový predmet, na ktorý sa podpísali všetci účastníci Majstrovstiev Slovenska na Eger Rallye i celý maďarský tím organizátorov. Keďže sa ho na cieľovej rampe nedočkali, zagratulovali mu aspoň v priestore riaditeľstva.

Aktuálne info z trate - 2.etapa

Eger rallye 2016 - Majstrovstvá Slovenska v rally


RS11 Szarvasko-Egerbocs 1 (6,80 km)

Pred RS11 odstúpili: Csente - Těšinský, čerpadlo

Štartovali: 33

V cieli: 33

Víťazi RS11: Heczig - Bacigál, Škoda Fabia R5

SRP: štartovali 6, odstúpili: Polovka - Pavlík, zdravotné problémy, 1.miesto Pavlinský - Plichta, Citroen C2

 

RS12 Bátor-Terpes 1 (16,20 km)

Štartovali: 33

Eger Rallye 2016 - Rozhovory pred štartom

Tesne pred štartom Rallye Eger sme vyspovedali väčšinu posádok štartujúcich v Majstrovstvách Slovenska. Ako sa tešia na súťaž?

Vrábel – Cítim sa super. Je to dlhá a náročná súťaž. Honda pekne funguje, skúšali sme ju už na Slovakiaringu, ale to je skôr okruh ako rally. Takže zvykám si na auto a uvidíme.

Urbančík – Auto (Peugeot 208 R2) je super, učíme sa pohýnať a zisťujeme, ktorý pedál je na čo. Prekvapilo nás, že smerovky ovláda spolujazdec. Chceme dôjsť poslední, ale do cieľa.

Maďarská Eger Rallye odštartovala

Prvá súťaž tohtoročnej sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally odštartovala už vo štvrtok predaním itinerárov a dnes pokračovala administratívnym a technickým preberaním a tiež rozpravou jazdcov. Na slávnostný štart sa už dnes večer postaví 38 zo 44 prihlásených súťažných posádok, ktoré budú bojovať o body do Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska.

Na súťaži neodštartuje šesť posádok MSR, ktoré sa ospravedlnili:

Pages