Eger Rallye 2016 continue with second leg without big changes

164 competing crews started into Leg 2 of the 11. Eger Rallye from the Park fermé. 81 cars in Slovak and Hungarian Championship, 22 in Hungarian Historic Championship, 55 in hungarian Rallye2 and 6 in Slovak Rally cup. After first section Grzegorz Grzyb with Robert Hundla stayed on the first place.

Maďarská Eger Rallye 2016 dnes pokračuje svojou druhou etapou so šiestimi rýchlostnými skúškami, ktorá pre slovenské posádky prinesie ďalšie body do absolútneho hodnotenia šampionátu. Z prvej etapy vypadlo 9 dvojíc, z ktorých 5 požiadalo o reštart v druhej etape. Hneď po výjazde z ranného uzavretého parkoviska sa však so súťažou rozlúčili Mário Csente s Petrom Těšinským, ktorých potrápilo čerpadlo. Zdravotné problémy postretli spolujazdca z posádky Tomáš Polovka – Ján Pavlík. Ani jedna z týchto dvoch dvojíc sa teda nestihla pozrieť na trať. V RS13 odstúpili kvôli poruche prevodovky aj Peter Gavlák s Emilom Horniačkom a v súťaži tak zatiaľ pokračuje 33 vozidiel MSR.

Víťazstvá v prvých troch rýchlostných skúškach si prerozdelili Herczig s Bacigálom a Grzyb s Hundlom v pomere 2:1. Čo sa týka celkového poradia, vo vedení zostali Poliaci a to 4,4 sekundy pred Herczigom a 7 sekúnd pred Valouškom s Havelkovou. V rámci slovenského šampionátu je prvá priečka rovnaká, druhé miesto patrí bratom Melichárkovcom a tretie miesto Valouškovi. Prvú sekciu majú za sebou aj posádky Slovenského rally pohára, z ktorých si vedúcu pozíciu zatiaľ držia Viliam Pavlinský s Radovanom Plichtom na Citroene C2.

Celkové poradie po RS13:

1. Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Norbert Heczig – Igor Bacigál, Škoda Fabia R5
3. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
4. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
5. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5

Poradie MSR2 po RS13:

1. Grzegorz Grzyb . Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
3. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
4. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5
5. Tomáš Ondrej – Adam Gomori, Škoda Fabia WRC

Poradie SRP po RS3 (RS13):

1. Viliam Pavlinský – Radovan Plichta, Citroen C2
2. Igor Plichta – Michal Svat, Citroen Saxo
3. Marek Králik – Michal Králik, Škoda Felicia
4. Matej Krišanda – Peter Krišanda, Seat Ibiza
5. Štefan Kubacka – Jana Kubacková, Honda Civic CRX

Zdenka Tamášová