Eger Rallye 2015 - online - piatok

Po upršanej noci sa účastníci EGER RALLYE 2015 zobudili do krásneho, teplého rána. Veľa času na obdivovanie krás mesta a okolia nemali, pretože organizátor im pripravil bohatý program. Už od 7:00 začalo preberanie Maďarských historických vozidiel a od 09:00 začali na administratívne preberanie prichádzať prvé posádky, ktoré sa chystajú súťažiť v Majstrovstvách Slovenska. Do pol hodiny po administratívnom preberaní začali aj technické kontroly vozidiel a to za širokej účasti divákov. Vrchol technického preberania nastal okolo 13:30, keď sa dostavili na technické preberania vozidlá špecifikácii WRC. Medzi divákmi to vrelo, padali slová ako „ bol som na fínskej rally a teraz tu vidím tie isté vozidlá“ Očakávanie je veľké, očakávajú sa veľké boje.

Opýtali sme sa niekoľkých jazdcov, aké sú ich dojmy z obhliadky trate a celkovej organizácii. Sťažovali sa na veľmi zložitú organizáciu niektorých činností. Majú v tom pravdu, na druhej strane je si treba uvedomiť, že enormný počet prihlásených posádok, problémy so zabezpečením veľkej servisnej plochy, nemožnosť umiestnenia riaditeľstva do tradičného hotela spôsobili situáciu, keď niektoré činnosti boli organizované zložito.
Veľa diskusií bolo aj k zvolenej trati – hlavne ku kvalite povrchu niektorých rýchlostných skúšok. Pravda je taká, že hlavne časť RS 2 a celá RS3 sú z technického hľadiska krásne, sú ale so zlým povrchom a preto veľmi, veľmi ťažké. Bude rozhodovať nastavenie vozidla a kvalita rozpisu, pretože defekt tam bude hroziť na mnohých miestach trate. Je potrebné pochopiť aj organizátora, ktorý bol dlhé roky kritizovaný za rýchle trate. Teraz vypočul volanie posádok a aspoň do trate prvej etapy zaradil trate, kde také vysoké rýchlosti určite nebudú.
Keď píšeme túto informáciu posádky ukončili obhliadku trate, odovzdali súťažné vozidlá do UP a pripravujú sa na večerné slávnostné predstavenie na štartovej rampe.

Tlačové stredisko 10. Eger Rallye 2015