Eger Rallye 2015 online

Od stredy večera sa postupne zvyšuje počet návštevníkov mesta Eger. Pribúdajú účastníci 10. ročníka Eger Rallye, ktorá otvorí tohoročný maďarský i slovenský rally šampionát s naozaj početným súťažným poľom. Až 210 posádok sa prihlásilo na túto súťaž a preto organizátor aby zvýšil priepustnosť trate bol nútený na poslednú chvíľu upravovať harmonogram 2. etapy. 
Niektoré posádky, v snahe využiť povolený čas na obhliadku trate čakali na výdaj itinerárov v showroome Automobil Eger Kft  ráno ešte pred jeho otvorením.
Ako prví z účastníkov MSR si itinerár prevzala posádka Nagy - Kušnier, v tesnom závese s posádkou Molnár - Parihus. Až o štyri hodiny neskôr sa organizátori dočkali poslednej "slovenskej" posádky Ondrej - Tešínsky.

Okrem itinerára, vykonávacích nariadení, označenia vozidla na obhliadku si súťažiaci prevzali i GPS zariadenie, ktoré počas obhliadky slúži najmä na kontrolu rýchlosti. Hlavne sa kontroluje dodržiavanie povolenej rýchlosti 50 km/hod. na úsekoch rýchlostných skúšok, ktoré sú tvorené účelovými cestami. 
V Maďarsku je pohľad na obhliadku trate iný ako u nás, či v iných krajinách. Pokiaľ my obmedzujeme počat prejazdov rýchlostnými skúškami počas obhliadky (najčastejšie na 3 prejazdy), maďari počet prejazdov nelimitujú ale naopak kontrolujú, či každá posádka absolvovala každú trať minimálne jedenkrát. Tento pohľad má svoje bezpečnostné opodstatnenie, otázkou je však v tomto prípade športová stránka.  

Žiaľ v priebehu dňa organizátori dostali prvé ospravedlnenia neúčasti. Vo všetkých prípadoch veto na účasťna prvom podujatí sezóny vyslovila technika. Takže v Egri určite neuvidíme Subaru WRC posádky Vlastimil Majerčák - Michaela Vejačková a tiež dve historické vozidlá. Toyotu Celicu dvoch Jánov - Liptáka so Slovákom a českú Lanciu Delta posádky Sychra - Kaválek.