20. Vredestein Miskolc Rally - online

Sobota 29.3.2014
16:30 Prvé súťažné vozidlá opustili UP, ktoré bolo umiestnené celkom výnimočne na ovále futbalového štadióna počas futbalového zápasu miestnych miláčikov z DVTK. Po skončení zápasu sa davy futbalových fanúšikov zmenili na fanúšikov rally a skoro v plnom počte sa v týchto chvíľach presúvajú na RS1.
Všetci dúfame, že sa na štart prebijú aj súťažné autá!
Organizátori síce uzavreli cestu vedúcu zo servisu ku štartu prvej erzety ale cesta je zaplnená pešími divákmi a aj autobusmi, ktoré prevážajú divákov na trať RS.

14:00
 pokračujú obhliadky trate. Zasadá RŠK. V SRP bolo prevzatých 10 aút + 1 v rallyškole. Z prihlásených neštartuje Uhrín, ktorý sa ospravedlnil pre technické problémy s autom. 
Priestory servisu v areáli Autoház Miškolc sa začínajú zaplňať.

Dnes od rána pokračuje obhliadka trate pre "veľkých". Rally2 a SRP ráno 
začali povinnou rozpravou a administratívnymi a technickými preberaniami, po skončení ktorých posádky odišli na obhliadku trate.
Organizátori pripravujú priestory servisu, čo však nie je jednoduché, lebo jeho rozmery vyzerajú byť nedostatočné.


Piatok, 28.3.2014
Od rána je v Miškolci veľký pohyb. Posádky absolvujú obhliadky trate. Tie, ktoré nemali včera alternatívne administratívne preberanie museli prerušiť obhliadku a dostaviť sa naň. Zároveň priebiehali technické preberania. Organizátori sa dnes rozdelili. Časť zabezpečovala preberania, druhá bola v teréne pri obhliadkách trate a príprave popoludňajšieho prológu a  tretia časť pripravovala priestory riaditeľstva v centre Miškolca.
Hneď ráno prišli na preberanie bratia Lapdavský a zároveň došlo organizátorom ospravedlnenie sa posádky Ondrej - Gomori.
Popoludní zasadala Rada športových komisárov, ktorá prevzala v rámci MSR 25 posádok, celkovo v CEZ + ORB + MSR ich bolo 66 a 14 v klasifikácii historikov. Niektoré posádky však boli prevzaté podmienečne a musia splniť ešte určité náležitosti.

O 15:30 odštartoval prológ. Ako prví sa divákom predviedli dobrovoľní účastníci z radov maďarskej Rally2, pretože pre nich nie je prológ povinní. Za nimi mali nasledovať historici a potom ORB s MSR. Jedno z posledných vozidiel Rally 2 však zranilo časomerača a preto v priebehu prológu nasla dlhá prestávka potrebná na vyšetrenie mimoriadnej udalosti.

Prológ je v Miškolci stále národným sviatkom. Aj tohoročný bol za účasti tisícov divákov, ktorí vytrvali aj napriek dlhšej prestávke a potleskom vítali všetkých súťažiacich. Najlepší čas na plochodrážnom ovále ziskal Balogh, druhý bol Ollé a tretí Botka. Z účastníkov MSR bol najrýchlejší Hadik, druhý Grzyb a tretí Béreš, ktorý však obdžal najväčší potlesk divákov.

Štvrtok, 27.3.2014
Dnes v popoludňajších hodinách sa začalo preberanie itinenárov na prvom podujatí tohtoročného seriálu MSR v rally, ktoré otvára sezónu už tradične na  spoločnom podujatí Slovenského a Maďarského šampionátu, tentoraz však nie v Egri ale v Miškolci. 
Ako prví si prišla prevziať itineráre posádka, ktorá zrejme toho roku zakladá novú tradíciu - byť všade prví.Tak ako bola ich prihláška na súťaž prvá, tak si prví prišli prevziať itinerár a prví sa vydali aj na obhliadku trate - Vlado Hanuš a Slavo Harabín. Po nich sa to v autosalóne VW v Miškolci rozprúdilo a itineráre si prevzali takmer všetky posádky prihlásené na 20. Vredestein Miskolc Rally. Pri večernej štatistike sme zistili, že nám chýbajú už len bratia Lapdavskí a Srnkovci. Tí však majú možnosť prevziať si itineráre aj v piatok ráno.

Zajtra, v piatok budú mať posádky naozaj nabitý deň. Na celý deň sú naplánované obhliadky trate, v dopoludňajších hodinách bude podľa harmonogramu prebiehať administratívne a technické preberanie. Od 16:00 začne divácky zaujímavý prológ, ktorí je síce pre všetkých účastníkov MSR a ORB povinný ale jeho časy sa do klasifikácie nebudú započítavať.