20. Vredestein Miskolc rally bude mať netypický program

V stredu, 5. marca boli zverejnené konečné verzie zvláštnych ustanovení a zároveň bolo spustené prihlasovanie na 20. VREDESTEIN Miskolc Rally, na ktorej začne tohoročné rally sezóna nielen pre účastníkov Majstrovstiev Slovenska ale i Slovenského Rally Pohára.

Program súťaže
Program súťaže má viacero zvláštností. Patrí medzi ne obhliadka trate v sobotu po piatkovom prológu, alebo nezvyčajný čas na umiestnenie vozidiel do preštartového priestoru, samotné umiestnenie tohto uzavretého parkoviska alebo aj presuny servisných parkovísk. Pozrime sa na program v časovej následnosti.
Súťažiaci sa prvýkrát stretnú v Miškolci v štvrtok popoludní keď ja naplánovaný výdaj itinerárov a zároveň aj obhliadka trate. Pri registrácii na obhliadku, je možné sa aj administratívne prevziať na súťaž ale toto je potrebné organizátorom vopred nahlásiť. Posádky, ktoré z nejakého dôvodu nestihnú štvrtkový program, si môžu vyzdvihnúť itinerár aj v piatok ráno. V piatok pokračuje obhliadka trate ale zároveň sa v dopoludňajších hodinách uskutočnia administratívne a technické preberania.

V piatok na 16-tu hodinu je naplánovaný štart známeho miškoveckého prológu na plochodrážnom štadióne, na ktorom sa predstavia posádky v opačnom poradí štartových čísel.
Kto bude mať chuť pokračovať v obhliadke, môže tak spraviť aj v nasledujúci deň, v sobotu, až do 14-tej hodiny. V čase 10:30 – 11:30 je potrebné zabezpečiť umiestnenie súťažného vozidla do UP pred štartom. Tento predštartový priestor bude mať nezvyklú podobu, lebo súťažné vozidlá budú umiestnené na ovále futbalového štadióna počas celého futbalového zápasu domácich miláčikov z Diósgyóru, ktorý bude v priamom prenose vysielať aj maďarská TV.

Do prvej etapy odštartujú posádky v sobotu o 16:30 a po absolvovaní piatich rýchlostných skúšok na dvoch rôznych tratiach v cieli ich budeme očakávať o tesne pred 23-ťou hodinou. Aj teraz, podobne ako vlani v Egri naplánovali organizátori „veľký večerný“ servis na 8:30 v nedeľu ráno. Po výjazde zo servisu budú na posádky čakať dve sekcie, pričom každá pozostáva z troch rýchlostných skúšok. Na cieľovej rampe by sme mali prvú posádku privítať o 17:30.

Celkovo je pre posádky pripravená trať o dĺžke 560 kilometrov, ktorá pozostáva z jedenástich rýchlostných skúšok s dĺžkou 140 kilometrov plus 1,5 kilometra dlhý prológ. Absolvovanie prológu je povinné avšak dosiahnutý čas sa ku výsledkom ostatných erziet nepripočítava.

Program pre účastníkov SRP
Slovenský Rally Pohára bude mať na rally v Miškolci svoju zahraničnú premiéru. Svoj súťažný program absolvujú posádky spoločne s účastníkmi maďarskej Rallye 2. Jeho začiatok je v sobotu ráno, keď začína výdaj itinerárov a po ňom nasleduje celodenná obhliadka trate. V priebehu doobedňajších hodín sa však posádky musia vrátiť do Miškolca na administratívne a technické preberanie. Večer po skončení obhliadky trate je potrebné v čase 20:00 – 21:30 umiestniť súťažné autá do nočného UP.
Posádky, ktoré si prajú dobrovoľne odštartovať na piatkovom prológu, môžu tak spraviť, avšak musia sa organizátorovi vopred prihlásiť. V tom prípade sa musia dať administratívne prevziať na súťaž už v piatok doobeda.
Ostrý štart súťaže pre účastníkov SRP bude o 10:57 v nedeľu doobeda, po ktorom sa vydajú na tri rýchlostné skúšky s celkovou dĺžkou 36,5 kilometra. Na cieľovú rampu by mali dôjsť poobede o 15:50.

Všetky informácie o súťaži nájdu slovenskí účastníci na webstránke www.rallye.sk.
Uzávierka prihlášok na súťaž bude 17. marca.