10. Eger Rallye 2015: Prihlasovanie na Eger Rallye 2015 spustené

Sezónu 2015 v Majstrovstvách Slovenska v rally otvorí 10. ročník maďarskej Eger Rallye. Organizátori v týchto dňoch zverejnili Zvláštne ustanovenia a spustili prihlasovanie.

Do kalendára slovenského šampionátu v rally sa po ročnej prestávke vracia maďarská Eger rally, ktorá sa uskutoční už o štyri týždne, v dňoch 27.-29. marca 2015. Jej tradičným organizátorom je aj v tomto roku Laroco Motorsport Egyesulet a slovenským spoluorganizátorom Auto Klub Košice. Súťaž je zaradená do Majstrovstiev Maďarska v rally a Majstrovstiev Maďarska Historic Rallye, Majstrovstiev Slovenska v rally a Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, maďarskej Rallye2 a Slovenského rally pohára. 

Organizátori pripravili naozaj zaujímavú trať o celkovej dĺžke až 452,25 km, z čoho 157,6 km tvorí 14 rýchlostných skúšok. Celý program súťaže odštartuje vo štvrtok 26.3. a to registráciou na obhliadku trate a samotnou obhliadkou, ktoré je možné absolvovať aj v piatok. V piatok 27.3. absolvujú súťažiaci administratívne a technické preberanie, pričom o 17:00 hod. je naplánovaná rozprava súťažiacich. Od 19:30 hod. bude na námestí Dobó tér prebiehať aj tradičné slávnostné otvorenie súťaže spojené s predstavením posádok. 

Do svojej prvej rýchlostnej skúšky odštartujú súťažné dvojice v sobotu 28.3. o 9:00 hod. V tento deň absolvujú osem rýchlostných skúšok na štyroch tratiach Egerszalók – Verpelét, Parádsasvár – Mátraalmas, Szuha – Parádsasvár a Egerzolát – Egerszalók. Od 17:27 hod. budú posádky očakávané v uzavretom parkovisku, odkiaľ vyjdú v nedeľu ráno o 7:30 hod. Na nedeľu organizátori pripravili ďalších šesť skúšok na dvoch tratiach a to Egerbakta – Sirok a Terpes – Egerbakta. Na cieľovej rampe pri obchodnom dome Tesco v Egri sa prvé posádky predstavia od 15:14 hod. 

Posádkam Slovenského rally pohára a maďarskej Rallye2 začína ich program v sobotu 7:00 – 12:00 hod. a to výdajom itinerárom. Od 8:00 hod. bude prebiehať administratívne preberanie a od 8:30 hod. aj technické preberanie. V čase 8:00 – 18:00 absolvujú súťažné posádky obhliadku trate, ktorá je pre nich tvorená z troch, resp. šiestich rýchlostných skúšok. Zatiaľ čo dvojice Rallye2 absolvujú celú nedeľnú trať, posádky SRP čakajú tri rýchlostné skúšky a štvrtá RS len nesúťažne, voľným prejazdom. Ich program teda končí odovzdávaním cien na cieľovej rampe, od 13:51 hod. 

Prihlasovanie na súťaž je spustené na internetovej stránke prihlaska-sams.sk. Upozorňujeme jazdcov, že uzávierka prihlášok je stanovená už na 15. marec. Zvláštne ustanovenia nájdete na oficiálnej stránke organizátora http://www.rallye.sk/eger/?sk.

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 10. Eger Rallye 2015