Eger Rallye 2016 - Rozhovory pred štartom

Tesne pred štartom Rallye Eger sme vyspovedali väčšinu posádok štartujúcich v Majstrovstvách Slovenska. Ako sa tešia na súťaž?

Vrábel – Cítim sa super. Je to dlhá a náročná súťaž. Honda pekne funguje, skúšali sme ju už na Slovakiaringu, ale to je skôr okruh ako rally. Takže zvykám si na auto a uvidíme.

Urbančík – Auto (Peugeot 208 R2) je super, učíme sa pohýnať a zisťujeme, ktorý pedál je na čo. Prekvapilo nás, že smerovky ovláda spolujazdec. Chceme dôjsť poslední, ale do cieľa.

F.Fusko – Auto (Seat Leon) sme len teraz dostavali, ideme s ním prvé preteky. Stavalo sa asi štyri mesiace a nemali sme čas na žiadne testovanie. Takže chceme dôjsť hlavne do cieľa a vyskúšať auto.

Martin Kysucký – Ivana (Olšavského) som nahradil preto, lebo mal pracovné povinnosti a na poslednú chvíľu zavolali mňa. Všetko bolo dosť na rýchlo, necítim sa preto práve najlepšie, ale teším sa. Po prvej rýchlostke uvidíme aké dosiahneme časy a čo si vieme dovoliť.

Švec – Nová sezóna, nové auto (Honda Civic Type-R), nový tím. Štartujeme za Juraja Kesziho a ďakujeme mu za jeho podporu. Chceli by sme absolvovať celú sezónu MSR, ale ešte sa uvidí či sa to podarí. Ideme sa učiť, v Egri sme po prvýkrát, chceme hlavne dôjsť do cieľa a poradie veľmi neriešime. Trate sú dosť rýchle a aj rozbité.

Keszi – Nasadili sme do tímu novú Hondu (Švec), ale zároveň sme aj Fabiu vymenili za Leon. Zabezpečuje to lepšiu logistiku, rovnaké náhradné diely a spoločne vychytáme na aute chyby. Tešíme sa na sezónu. Eger je jedno z najkrajších podujatí, preto sme tu.

Cireň – Na Honde idem preto, lebo sa mi páčila aj na predchádzajúcej súťaži, kde som s ňou štartoval a to mala ešte sériovú prevodovku. Teraz má už Hevland. V Egri sme po prvýkrát, je to dosť ťažké, rýchle a nevyspytateľné. Bude to asi o tom, kto podrží. My sa chceme hlavne učiť, nejdeme tu nič veľké riešiť.

Kurdys – Už sme v Egri štartovali, je to pekné, ale aj dosť rýchle.

Koiš – Máme nové auto, je to nová Fiesta R2T, má len jednolitrový trojvalcový motor, ale s väčším výkonom a vyšším krútiacim momentom. Aj preto sme sa ho rozhodli postaviť. Veríme, že sa dokážeme priblížiť špičke v triede 6, ale musíme si na auto najprv zvyknúť.

T.Fusko – Trochu sme chorí, ale bojujeme. Nestihli sme ani testovať. Ale tešíme sa a uvidíme ako to dopadne.

Chvála – Naposledy som tu štartoval v roku 2009, takže musím pospomínať. Je to také rovinaté, aj rozbité. Bude mi ľúto auta, zabrať dostane najmä prevodovka. Ale všetko čo je pred nami musíme zvládnuť, tešíme sa.

Špavelko – Páči sa mi tu rovnako ako pred rokom. Jedna časť trate je pekná, druhá je rozbitá. Snáď to dobre dopadne. Staviame nové auto, takže s týmto by sme len chceli pozbierať nejaké body.

Maroš Kysucký – Dúfame, že to bude fajn, trate poznám z roku 2009 a okrem toho sa sem chodíme každý rok pozerať. Sme v triede s WRC, takže budeme robiť čo sa dá, aby sem ich dobehli :-)

Pravda – Nové auto, nový tím, nový spolujazdec. Auto máme po Pechovi, takže by malo pekne fungovať. Budeme najmä testovať, aby nazbierali viac skúseností a mohli potom v sezóne zabojovať. Spolujazdec je zároveň manažérom tímu a zdieľa s nami tento skvelý pocit.

Hanuš – Môj stály spolujazdec Slavo čaká prírastok do rodiny, tak nejakú tú sezónu zrejme vynechá. Ide so mnou spolujazdkyňa, ktorá už má niečo odjazdené, a tak verím, že to zvládne. Verím, že budeme zrýchľovať a radi by sme skončili v triede v top3.

Csente – Veľmi sa teším, organizátori zaradili dosť ťažké skúšky (RS2, RS3). Všetkým prajem, aby sa im vyhli defekty. Je to dosť o šťastí, budeme robiť čo sa dá.

Lapdavský – Teším sa na Eger tak ako každý rok. Trate sú krásne ale dosť rýchle. Nemali sme žiadny test, takže budeme skúšať. Ideme sa nový tím, s novým polepom. Ďakujeme sponzorom.

Gavlák – Teším sa, lebo Emil má v nedeľu narodeniny a pôjdeme takou rýchlosťou, akou bude diktovať rozpis. Skúšky majú rôzny charakter. Pamätám si ich z roku 2008. Chceli by sme pozbierať čím viac bodov.

Ondrej – Stále sa mi tu veľmi páčilo. Myslím, že každé auto si nájde trať, ktorá mu bude sedieť a kde sa uplatní. Ideme bojovať, bude to tuhý boj. Auto funguje, dúfam, že všetko vydrží.

Drotár – Sme dobre naladení, Robo funguje výborne, tak verím, že tomu tak bude aj na trati. Trate sú obvyklé, striedajú sa rôzne povrchy. Vrátili sme sa do Fabie WRC, odskúšali sme ju a veľmi sa tešíme, mám z toho dobrý pocit.

Majerčák – Tá prestávka bola dosť dlhá, a preto sa teším, že konečne zase sedíme v aute. Je to nové auto (Ford Fiesta R5), musíme sa s ním zžiť a hádam bude vidno náš pokrok aj na časoch. Na prvý pretek nemáme nejaké veľké ciele. Trate sú rýchle aj rozbité, musíme nájsť nejaký kompromis v nastavení auta.

Kukučka – Nové auto (Škoda Fabia R5) funguje skvele, super sme sa s ním zžili, aj keď sa veľa vecí učíme odznovu. Sme veľmi zvedaví kam sa zaradíme s časmi, ale chceme najmä doviezť auto do cieľa. Trate sú trošku zmenené, ale ich charakter je ten istý. Veľmi sa nám páči tunajšia atmosféra, ľudia, tradične krásne preteky.

Valoušek – Trate sú pekné, veľmi sa už tešíme, až odštartujeme. Auto sme odskúšali, všetko funguje, už sa s ním musíme len poriadne zžiť na RS. Ale pôjdeme čo najrýchlejšie.

Grzyb – Cítim sa zdravotne lepšie. Už sme tu jazdili, takže to poznáme, je to dosť rýchle. Verím, že vývoj R5 išiel dopredu a určite máme na to, aby sme bojovali s WRC-čkami. Na aute (Ford Fiesta R5) sme spravili dosť málo kilometrov, ale vyzerá to fajn.

Melichárek – Tradičný Eger s peknými, ale aj rozbitými traťami, bude treba nájsť kompromis v nastavení auta. Trošku sme potestovali, ale myslím, že rozhodovať budú najmä tie rozbité úseky. Je mi ľúto, že organizátori ešte stále nepochopili, že pri 30km/h sa nedá poriadne napísať rozpis. Bude to zaujímavé.

Zdenka Tamášová

Prílohy: 
AttachmentSize
Image icon img_8795-2.jpg33.42 KB