Maďarská Eger Rallye odštartovala

Prvá súťaž tohtoročnej sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally odštartovala už vo štvrtok predaním itinerárov a dnes pokračovala administratívnym a technickým preberaním a tiež rozpravou jazdcov. Na slávnostný štart sa už dnes večer postaví 38 zo 44 prihlásených súťažných posádok, ktoré budú bojovať o body do Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska.

Na súťaži neodštartuje šesť posádok MSR, ktoré sa ospravedlnili:

41 Tibor Barna – Csaba Szollár
44 Marek Temple – Jakub Wróbel
57 Áron Tózser – Melinda Hompok
72 Roman Koňuch – Patrik Porubčan
90 Peter Haluška – Pavol Kočík
102 Richard Žaloudek– Matúš Lejko

Často pred štartom sa stáva, že niektorá z posádok vymení v rámci svojej triedy súťažné auto, no menej vídanou je zmena jazdca. Tentokrát nastali až dve takéto zmeny a to u štartovného čísla 73, kde namiesto Jána Kundláka odštartuje český jazdec Tomáš Guryča a u štartovného čísla 107, kde Ivana Olšavského nahradí Martin Kysucký.

Súťažné posádky už majú za sebou aj rozpravu jazdcov, na ktorej riaditeľ súťaže, Róbert Lakatos, pripomenul jazdcom základné bezpečnostné opatrenia, športové správanie na slávnostnom štarte a tiež poďakoval všetkým jazdcom za vysokú účasť a poprial im veľa šťastia bez nehôd. Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutoční už o 18:30 na námestí Dobó tér a to v poradí od najvyšších štartovných čísel.

Zdenka Tamášová