Eger Rallye po druhýkrát v rade v rukách Grzyba s Hundlom

Dve náročné etapy, 16 rýchlostných skúšok, takmer 200 súťažných posádok, súboje o desatinky sekúnd, skvelé počasie a fantastická divácka kulisa. Toto všetko sa stalo súčasťou otváracej súťaže Majstrovstiev Slovenska v rally, na 11. Eger Rallye. Víťazstvo si po druhýkrát v rade odniesli Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom.

Majstrovstvá Slovenska i Majstrovstvá Maďarska v rally majú za sebou úvodné podujatie sezóny 2016. V prvý aprílový víkend sa ním stala maďarská Eger Rallye, ktorá je medzi jazdcami rally i fanúšikmi motoršportu mimoriadne obľúbenou. Vďaka zaradeniu súťaže do viacerých šampionátov i pohárov, sa na trati predstavilo takmer 200 súťažných posádok. Už od zverejnenia zoznamu prihlásených bolo jasné, že táto rally a rovnako aj celá sezóna budú veľmi napínavé. A potvrdil to aj samotný priebeh. Veď víťazstvá v 16 rýchlostných skúškach si rozdelilo až šesť súťažných posádok! Najviac víťazstiev, v počte 7, zaznamenali Norbert Herczig s Igorom Bacigálom na ich Škode Fabia R5, ani to im však nestačilo na najrýchlejšiu posádku štartového poľa. Tou sa stali Poliaci Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta R5, ktorí sú súčasťou slovenského šampionátu už dvanástu sezónu. Dvojici sa to podarilo aj napriek zdravotným problémom, ktoré jazdec len nedávno prekonal. „Eger Rallye pre nás dopadla dobre, vyhrali sme tu druhýkrát v rade. Pomýšľali sme o „bedni“ a už to by bol pre nás super výsledok, no vôbec nás nenapadlo že môžeme vyhrať. Bol to veľký súboj, vyhrali sme o pol sekundy a taký malý rozdiel si už dávno nepamätám. Slováci išli naozaj pekne, zdá sa mi, že v Top 10 bolo viac Slovákov než Maďarov. Ako stále hovorím, máme najlepší tím na Slovensku, tím Rufa Sport, a aj tentokrát všetko skvele fungovalo a verím, že tomu tak bude aj naďalej“, prezradil jazdec víťaznej posádky.

V absolútnom poradí 11. Eger Rallye obsadili druhé miesto už spomínaní Norbert Herczig s Igorom Bacigálom, za ktorými nasledovali Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou. Táto posádka sa po prvýkrát predstavila s vozidlom Škoda Fabia R5 a aj keď si pred súťažou veľmi neverila, dosiahla skvelý výsledok. „Išlo sa mi naozaj perfektne, pred štartom som takýto výsledok vôbec nečakal. S autom sme sa dokázali rýchlo zžiť, už teraz sa teším na ďalšie preteky. Trate boli skvelé, rovnako aj atmosféra“, zhrnul Valoušek. Najrýchlejšou čisto slovenskou posádkou sa stali bratia Jaro Melichárek a Erik Melichárek, ktorí predstavili divákom jedno z mála vozidiel špecifikácie WRC, svoj Ford Fiesta, s ktorým sa chystajú tento rok jazdiť aj vo svete. Na maďarskej súťaži obsadili 5.miesto a ako jazdec potvrdil, so svojím výsledkom boli spokojní. „Bolo to celé také rýchle, od prvej až do poslednej skúšky. Ukázalo sa, že nové vozidlá R5 vedia byť tak rýchle alebo dokonca ešte rýchlejšie ako WRC-čka. Dobre sme si zajazdili, vyskúšali kopu nových vecí a nastavení. A sme radi, že sme došli do cieľa, lebo nás pomaličky opúšťa motor, ktorý už musíme vymeniť“.